Dňa 24.2.2014 prišlo poštou oznámenie   o zaregistrovaní našej chovateľskej stanice

A L I J A M O ´ S

Budeme sa venovať chovu nádherného plemena chrtov - vipetov.

 


 

 

História projektu

Projekt na založenie chovateľskej stanice vznikol v mojej hlave. Už dlhé roky sa venujem chovu psov , do vzniku Alijamo´s kennel len ako majiteľka fenky Zorky - srnčí ratlík a pudlíka Ronyho ( ten bol vlastne bratov, dostal ho ako darček k narodeninám, čo bola vlastne zámienka, aby sme si mohli zadovážiť ďalšieho psíka :-D )

Ratlíčka Zorka pobudla v našej rodine 14 rokov, prežila Ronyho asi o pol roka, napriek tomu, že on nás v 10 rokoch opustil.

Pôvodne som ratlíka ani nechcela, túžila som po dalmatínovi, ale ten bol pre mojich rodičov príliš veľký do bytovky. Pudlíka od kámošky susedy mi tiež rodičia nedovolili kúpiť, lebo v tom čase sa im 1000 SK zdalo byť veľa. Po určitom čase prišla suseda (iná), že jej kolegyňa z roboty predáva šteniatko ratlíka. Veeľmi som aj so súrodencami túžila po psíkovi, tak sme si nakoniec Zorku priviezli domov. Zorka aj Rony nás vniesli do sveta povinností ale i zábavy. Stretávali sme sa so psíčkarmi na našom sidlisku, spoločne venčili.

Po odchode Zorky a Ronyho som sa rozhodla, že sa k chovu ratlíkov (pinčov) vrátim, akonáhle sa osamostatním. Avšak po zavedení zákazu kupírovania chvostov a uší, sa mi ratlík nie žeby prestal páčit, ale nezdal sa mi už taký zaujímavý.

Moja voľba preto padla na talianskeho chrtíka. Dlhé roky som živila myšlienku si italáčka zadovážiť, až v roku 2010 som sa rozhodla pre kúpu. Neviem z akého dôvodu, ale len tak som si v tom čase pozrela inzeráty na vipetov - a nastal obrovský zlom. Po diskusii s viacerými chovateľmi vipetov a zvážení pre a proti, som sa napevno rozhodla pre vipeta. Rozhodla predovšetkým jeho pevnejšia konštitúcia tela a v neposlednom rade extrémne veľká rozmanitosť farieb.

Moje prvé pokusy o kúpu šteniatka sa nedarili: prvým vyvoleným bol psík z chovateľskej stanice Modrý Hit El Nino - psíka však cez víkend prišli pozrieť a zároveň ho vyplatili. Ďalším psíkom bol Viking z Úplnku - bohužiaľ mi ho nechceli dať na splátky a tretí pokus nevyšlo krytie fenky. Tak som sa začala orientovať na chovateľov, ktorí ešte len plánovali svoje vrhy. Takto som si počkala na našu prvú vipetiu dámu - AMIRAH JASMINE CON AMORE, ku ktorej o necelé dva roky pribudla fenečka ALICA ALMIR´S FAMILY. -----------------------------------   A TO JE ZAČIATOK NAŠEJ EXISTENCIE AKO CHOVATEĽSKEJ STANICE :-D